wyposażenie wnętrz

Wpis

piątek, 30 grudnia 2011

Jak urządzić biuro?

                                                                                                                                                                                  (fot. www.espesoffice.pl)

  Zanim przystąpisz do urządzenia biura musisz zastanowić się jakie ma pełnić funkcje. Jeżeli Twoje biuro będzie odwiedzanie przez klientów lub partnerów biznesowych, musisz postawić na reprezentacyjny wystrój wnętrza. Od Ciebie i Twoich preferencji będzie zależało czy biuro ma być eleganckie czy raczej nowoczesne i oryginalne. Musisz jednak pamiętać, żeby wystrój wnętrza pasował do funkcji, które biuro będzie sprawować. Inaczej urządzimy wnętrze biura podróży, a inaczej prezesa dużej międzynarodowej firmy.
Jeżeli chodzi o meble, to wybór jest praktycznie nieograniczony – od prostych, niczym niewyróżniających się do bardzo eleganckich, porażających swymi gabarytami i kształtami mebli biurowych. Jedną, ale za to ważną zasadą przy urządzaniu biura jest zachowanie umiaru – nie ma nic gorszego niż przerysowane, pełne niepotrzebnych rupieci pomieszczenie biurowe, gdzie jeden element nie pasuje do drugiego. Więc jeśli decydujemy się na jeden, określony styl, postarajmy się go trzymać. Często popełnianym błędem jest kupowanie tego co akurat wpadnie nam w oko, czego efektem jest sterta niepotrzebnych, niepasujących i „gryzących się” mebli i sprzętów biurowych.
Nie oznacza to jednak, że musisz od razu wynajmować projektanta, bo z pewnością sam dasz sobie radę. Jeżeli jednak czujesz, że nie jesteś mistrzem aranżacji możesz faktycznie poprosić o pomoc specjalistę, albo po prostu wybrać gotowy zestaw mebli biurowych, w którego skład wchodzą wszelkie elementy potrzebne do wyposażenia funkcjonalnego biura. Obecnie wiele sklepów i firm oferuje tego typu rozwiązania (np. Espes Office)
Podstawową sprawą jest oczywiście wybór koloru ścian. Odpowiednia kolorystyka wpływa bowiem nie tylko na nastrój ale także na wydajność pracowników, nieodpowiednia zaś może powodować senność, rozdrażnienie i brak motywacji do działania. Wg badań w biurze najlepiej wykorzystać zestawienie kolorów w jasnych, ciepłych tonach o małym nasyceniu barw – takie zestawienie wpływa pobudzająco oraz sprawia wrażenie przytulnego, „ciepłego” wnętrza.

 

                                                                                                  (fot. www.espesoffice.pl)

 

                                                                                                  (fot. www.espesoffice.pl)

 Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
modnebiuro
Czas publikacji:
piątek, 30 grudnia 2011 09:54

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • mariawolek napisał(a) komentarz datowany na 2014/01/03 13:28:09:

    Ostatnie wygląda świetnie, ale nie na polskie warunki niestety.. Kto ma taką przestrzeń? Ale małe wcale nie znaczy złe, ostatnio remontowałam mieszkanie i dzieliłam je na biura, korzystałam z pomocy www.arteam.pl/ i architekci zrobili taką robotę, że biura się rozeszły w niecały miesiąc. A były to biura mające mniej niż 20 metrów, typowe kamieniczne.

Dodaj komentarz